Kwiecień był dla mnie mocno zakręconym miesiącem. Dużo wyjazdów, spotkań, nowo poznanych osób… Przygotowałam dla Was podsumowanie tego miesiąca, ale nie po to, żeby się pochwalić albo pożalić. Nie chcę też prowadzić kroniki. Z niemal każdego wydarzenia tego miesiąca wyciągnęłam jakąś lekcję, inspirację lub czystą wiedzę i to tym chciałabym się z Wami podzielić. Mam nadzieję, że i Wy wyniesiecie z tego podsumowania coś dla siebie. Przyjemnej, refleksyjnej lektury!

4 kwietnia – Kobieta z Wiggorem – poprowadziłam warsztaty “Marka osobista – jak zabłysnąć jako kandydat i pracownik”

Lubię wracać w mury mojej Alma Mater – Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Tym razem powrót na drugą stronę katedry – jako prowadząca warsztaty dla studentek. Organizatorki nieco mnie zaskoczyły, bo odezwały się jakieś 2 tygodnie przed wydarzeniem. Mając na uwadze 3 inne szkolenia, które miałam niedługo potem prowadzić, trochę się zawahałam – czy dam radę? Ostatecznie zgodziłam się i warsztaty cudnie się udały. Poznałam bardzo fajne, aktywne dziewczyny, a z jedną z nich przeprowadziłam później sesję odkrywania mocnych stron, którą wygrała w czasie warsztatu.

Lekcja dla Was:

 • Buduj swoją markę osobistą. Zaskoczyło mnie to, że dziewczyny myślały, że o budowanie swojej marki osobistej powinni dbać raczej tylko przedsiębiorcy, zwłaszcza ci będący twarzami swoich firm. Nic bardziej mylnego! Markę osobistą ma każdy, tak jak każdy ma imię i nazwisko. Nie każdy tylko nią zarządza – a powinien!

Lekcja dla mnie (i dla Was):

 • Najpierw planuj, potem ewentualnie panikuj. Mam tendencję do panikowania, jeśli wiem, że czeka mnie bardzo zajęty okres, szczególnie z wyjazdami. Już niejednokrotnie przekonałam się, że wystarczy przelać wszystko na papier, zaplanować przygotowanie się do każdego wydarzenia, zorganizować to sobie w czasie i nagle okazuje się, że… wcale nie jest tak źle, a i wolnego czasu też trochę się nazbiera.

11 i 18 kwietnia – CareerEXPO – udzielałam konsultacji w Strefie Coachingu i prowadziłam szkolenia na targach pracy we Wrocławiu i w Poznaniu

To już druga edycja targów, w której współpracowałam z CareerEXPO. To dla mnie doskonała okazja do spotkania się z Wami twarzą w twarz oraz poznania bliżej Waszych problemów i wyzwań związanych z karierą zawodową. Inspirują mnie różne historie zawodowe, ale też Wasze plany na przyszłość. Mam nadzieję, że uczycie się ode mnie choć w części tyle, ile ja od Was 🙂 Bardzo dobrze (sądząc po brawach i opiniach przesyłanych później mailowo) wypadło mi szkolenie Łap za stery – 7 zasad świadomego zarządzania swoją karierą, które było rozwinięciem tego wpisu. Utwierdziłam się w przekonaniu, że lubię uczyć i lubię inspirować.

Lekcje dla Was:

 • Zadbaj o swoje CV. Niestety, w dalszym ciągu CV pełne są prostych błędów, które obniżają skuteczność. Czasami wystarczy naprawdę kilka prostych zmian. Poczytaj te artykuły o CV na moim blogu albo napisz do mnie, bym bezpłatnie oceniła Twoje CV.
 • Masz mnóstwo mocnych stron. Popracuj tylko nad swoją pewnością siebie, by mówienie o nich nie stanowiło problemu! Czytaj więcej o mocnych stronach tutaj.

Lekcja dla mnie:

 • Zagubienie. Wiele osób powtarzało ten sam problem: nie wiem, co dalej! Po kilku lub kilkunastu latach pracy zawodowej zdają sobie sprawę, że chcą coś zmienić, ale nie wiedzą co. Chcę Wam w tym pomóc. Przygotowuję już kurs online, który pomoże obrać nową drogę zawodową. Premiera jesienią! Zapisz się na newsletter, by nie przegapić żadnej informacji.

11 kwietnia – Przedsiębiorcza Kobieta Wrocław – uczestniczyłam w spotkaniu dla przedsiębiorczych kobiet

Zaraz po targach pracy pognałam na kolejne spotkanie. Dobrze, że miałam ze sobą trampki na przebranie i że było blisko 😉 Po ciężkim dniu miałam wprawdzie ochotę zdezerterować, ale głupio by było, gdyby na wydarzeniu nie pojawił się jeden z jego partnerów 🙂 I nie żałuję – wprost przeciwnie, miałabym czego żałować, gdybym nie poszła!

Na spotkaniu wystąpiło 3 prelegentów, każdy z inspirującą historią: Izabela Makosz (założycielka sieci salonów Time for Wax), Kamila Surma (nauczycielka i założycielka Brain New Academy) oraz Dariusz Owczarek (pasjonat sztuki barmańskiej i założyciel profesjonalnej agencji barmańskiej „OryginalnyBar.pl”, z którym przeprowadziłam wywiad w ramach projektu #inspireUP).

Lekcje dla mnie i dla Was:

 • Chodź na więcej tego typu spotkań. Lepiej uczyć się na czyichś błędach, niż swoich, to jedno, a drugie – inni udowadniają, że można (podążać za swoją pasją, osiągać swoje cele…), to Ty też możesz 🙂
 • Nie poddawaj się po jednej porażce. Prawdopodobnie będzie ich więcej. Najważniejsze to nie popełniać w kółko tych samych błędów – jeśli wyciągasz z nich wnioski, porażki to wręcz Twoi sprzymierzeńcy!
 • Nic się samo nie zrobi. Masz plany, marzenia, cele? Realizuj je, nie czekaj, bo na co czekasz?

21-22 kwietnia – Blog Conference Poznań – uczestniczyłam w konferencji dla twórców internetowych

Na tę konferencję jechałam raczej z ciekawości. Chciałam też osobiście poznać osoby, które do tej pory znałam tylko z internetów, a przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego w kwestii prowadzenia bloga czy w ogóle biznesu internetowego.

I trochę się zawiodłam, przynajmniej jeśli chodzi o tę warstwę nowej wiedzy. Nie lubię w konferencjach tego, że wystąpienia są często na tyle krótkie, że jeżeli prelegent nie skupi się na jakimś totalnie malutkim wycinku swojej eksperckości, to zrobi bardzo ogólną prezentację, która tylko sygnalizuje problem, ewentualnie mówi o takich oczywistościach, że wręcz obraża publiczność. Nie było jednak totalnie beznadziejnie, bo przecież wróciłam z kilkoma porządnymi stronami notatek.

Wyjazd mimo wszystko zaliczam do udanych, a zaważył na mojej ocenie drugi dzień konferencji, w którym miałam okazję odbyć absolutnie inspirującą rozmowę z Michałem Kanarkiewiczem – nauczycielem szachów. Michał ma coś, czego bardzo brakuje wielu młodym ludziom – cele, misję życiową i chęć pozostawienia sobie czegoś ważnego na tym świecie. Do tego mówi o tym z taką pasją i przekonaniem, że można mu pozazdrościć. To ciekawe, że ludzie ZAPYTANI podczas rozmowy kwalifikacyjnej o swoje mocne strony czy sukcesy boją się czy wstydzą o tym mówić, a Michał mówi o tym nawet niepytany. I to jest super.

Przy okazji wizyty w Poznaniu spotkałam się z moją koleżanką z liceum. Nie widziałyśmy się 8 lat – wyobraź sobie, ile miałyśmy sobie do powiedzenia! 😉

Lekcje dla mnie i dla Was:

 • Mów komu tylko możesz o swoich planach, celach, mocnych stronach i sukcesach i to z podniesioną głową. Jeśli potrafisz – pchaj się na afisz!
 • Skup się na swoim życiu, nie żyj życiem innych i nie próbuj innym tego życia układać, SZCZEGÓLNIE, jeśli nikt Cię o to nie prosi.
 • Ludzie z reguły są otwarci i nie zjedzą Cię, gdy podejdziesz, przywitasz się, przedstawisz i zaczniesz rozmowę. A już na pewno na konferencjach – po to są, by nawiązywać nowe kontakty.
 • Poznań jest piękny 🙂

25 kwietnia – Dyskusyjny Klub Coachingu – uczestniczyłam w szkoleniu o wyznaczaniu celów

Tego dnia z rana pojechałam do Katowic, by zagościć u Basi Lech na jej żółtej kanapie. Możesz już obejrzeć wywiad, który przeprowadziła ze mną Basia. Mówię w nim o tym, dlaczego coachowie też korzystają z coachingu i kiedy i dlaczego warto zgłosić się do coacha kariery – czyli do mnie 🙂 Co ciekawe, sama wprosiłam się na wywiad do Basi. Pracowałam właśnie z nią jako coachem i po zakończonym procesie, wiedząc, że Basia prowadzi wywiady z ciekawymi osobami, zuchwale zaproponowałam, że wystąpię u niej. Jeszcze rok temu nie przyszłoby mi to do głowy. To znaczy pewnie przyszłoby, ale nie odważyłabym się zapytać.

A po nagraniu wsiadłyśmy w samochód i pojechałyśmy do Wrocławia, gdzie Basia prowadziła warsztat o metodzie magicznej piątki w wyznaczaniu celów w ramach Dyskusyjnego Klubu Coachingu. Kiedy wydaje Ci się, że o celach wiesz już wszystko, jedno szkolenie może udowodnić Ci, że się mylisz 😉

Lekcje dla mnie i dla Was:

 • Nie czekaj, aż ktoś Cię zauważy. Sam pokazuj się, gdzie tylko możesz. Wykorzystuj okazje. Bądź swoją własną agencją PR!
 • Wywal pierdolety ze swojego planu dnia. Ziarnko do ziarnka i nagle nie masz czasu na naprawdę ważne rzeczy.
 • Codziennie rób nawet 1 rzecz dla realizacji swojego celu. Małe kroki i małe sukcesy mocno motywują!

 

Pamiętam, że pod koniec marca myślałam sobie “niech będzie już maj!”. Wizja tylu wyjazdów, wyzwań i obowiązków nieco mnie przerażała. I tu kolejna lekcja – rozpisanie sobie wszystkich nadchodzących zadań i zaplanowanie przygotowania się do nich ułatwia zdjęcie sobie kamienia z serca. Nagle okazuje się, że wcale nie jest tak źle. A teraz, gdy kwiecień już się skończył, jestem dumna, że ze wszystkim sobie świetnie poradziłam i mogłam wyciągnąć z niego tyle lekcji! Która z moich lekcji najbardziej do Ciebie przemówiła?

Spodobało się? Pomogłam Ci?
Postaw mi kawę, bym mogła tworzyć więcej treści! :)
Wypiję za Twoje zdrowie :)