Tytuł artykułu jest trochę przewrotny – jak to u mnie.

Zobacz odpowiedź w nagraniu lub w streszczeniu poniżej.

 

Marka osobista to termin, który wywołuje wiele skojarzeń: wizerunek, PR, marketing… sprowadzając człowieka do kategorii produktu, który trzeba wymyślić, opakować, sprzedać. Marka osobista to jednak wiele więcej. Dziś jednak nie będziemy skupiać się na definicji – zastanówmy się, kto z nas ją w ogóle ma i powinien o nią dbać.

 

Marka osobista jest tym, co mówią o tobie ludzie, kiedy wyjdziesz z pokoju

– twierdzi Jeff Bezos, założyciel Amazona. A z tego wynika, że…

Markę osobistą ma każdy z nas

Czy tego chcemy, czy nie, zawsze inni ludzie mają jakąś opinię na nasz temat. Pewnie masz w swoim biurze “kogoś od komputerów”, nawet jeśli nie jest informatykiem. Albo “magika od Excela”. Albo taką osobę, na której zawsze można polegać, cokolwiek jej się zleci. Tak – takie stwierdzenia to właśnie marka osobista tych ludzi!

Istnieje takie mylne przekonanie, że o markę osobistą, a szczególnie jeden z jej elementów – wizerunek – powinny dbać tylko osoby znane, szczególnie przedsiębiorcy i politycy (celebryci nie – oni żyją hasłem: nie ważne jak mówią, byleby mówili). To błąd! Jeśli chcesz być specjalistą w danej branży, polecanym dalej pracownikiem, osobą zbierającą referencje od każdego, z kim tylko się spotka, Ty też powinieneś zadbać o swoją markę osobistą!

Jak to zrobić? Będę mówić o tym więcej podczas szkolenia online “Silna marka osobista”, które poprowadzę 28 lutego 2019 o 19:00. Szkolenie już się odbyło – nagranie możesz zakupić tutaj.

 

Spodobało się? Pomogłam Ci?
Postaw mi kawę, bym mogła tworzyć więcej treści! :)
Wypiję za Twoje zdrowie :)