Rusz z bloków

– ćwiczenia z nastawienia

Działaj w biznesie z pewnością siebie, odwagą i spokojem

Gotowe, do startu… STOP?

Czy oglądałaś kiedykolwiek zawody sprinterskie? Biegacze przed startem, gdy usłyszą „Na miejsca!” ustawiają się w blokach startowych. Na stadionie robi się cicho, sprinterzy nie słyszą nic, poza biciem swoich serc…

Na komendę „Gotów!” unoszą kolana, przygotowując się do startu. W napięciu oczekują na wystrzał pistoletu startowego.

Czy wiesz, że czas trwania przerwy pomiędzy „Gotów!” a wystrzałem na „Start!” nie jest określony w przepisach?

Zazwyczaj trwa od 1 do 3 sekund, ale dla niektórych zdaje się trwać wieczność…

„Rusz z bloków” jest właśnie dla Ciebie, jeśli czujesz, że czekasz gotowa na start, ale sygnał do startu wciąż nie przychodzi. Bo stoisz… w blokach. Trzymają Cię różne blokady w Twojej głowie. Albo masz za sobą już kilka falstartów i czujesz, że jeszcze jeden i wypadasz z gry…

Ten program będzie dla Ciebie jak doskonałe wyjście z bloków dla sprintera – z dobrą reakcją startową, bez falstartu, z mocnym odbiciem, które daje energię na pierwszą część dystansu i pozwala się dobrze rozpędzić.

Czeka Cię ciężka praca, ale też doskonała zabawa. Obiecuję, że nie będzie nudy. Chcę, byś w końcu ruszyła z bloków, przećwiczyła swoje nastawienie i pokazała światu, co naprawdę potrafisz.

Chcesz zwiększyć pewność siebie i z odwagą
sięgać po więcej?

Coś Cię blokuje, ale nie wiesz co?

Uważasz, że nie jesteś wystarczająco dobra, żeby sprzedać jakiś produkt lub uczyć innych?

Nie do końca wierzyszw pozytywne opinie na swój temat?

Wyceniasz swoje usługi zbyt nisko?

Wkurzasz się, że są osoby, które wiedzą mniej, a działają i zarabiają więcej tylko dlatego, że nie mają blokad?

Nie masz wsparcia w działaniach biznesowych i nie wiesz, gdzie go szukać?

Chcesz działać po swojemu i asertywnie wyznaczać granice?

Chcesz czegoś więcej i czujesz, że jest jeszcze wiele przed Tobą, ale boisz się po to sięgnąć?

Oto moja propozycja!

Praktyczny zeszyt ćwiczeń

Otrzymasz fizyczny zeszyt ćwiczeń, który pozwoli Ci przygotować się do spotkań i wyciągnąć z nich jak najwięcej dla siebie, a potem ułatwi Ci powrót do poruszanych treści.

8 spotkań grupowych na ZOOM

podczas których w kameralnej atmosferze będziemy się uczyć, przepracowywać blokady, ćwiczyć nowe umiejętności i świętować sukcesy.

Bezpośrednie wsparcie (grupa na Messengerze)

Zarówno ja, jak i Twoje koleżanki z grupy będziemy na bieżąco wspierać Twoje działania i kibicować Ci w realizacji kolejnych pomysłów!

Dla kogo zaprojektowałam ten program?

To rozwiązanie dla Ciebie, jeśli:

 • Masz swój biznes lub działalność nierejestrową od co najmniej pół roku,
 • prowadzisz mały biznes usługowy lub ekspercki / jesteś freelancerką,
 • radzisz sobie całkiem nieźle, masz klientów i zlecenia, jednak coś powstrzymuje Cię przed stawianiem kolejnych kroków w biznesie,
 • chcesz się rozwijać – nie lubisz stać w miejscu, jednak nie wiesz, co dokładnie powinnaś zrobić,
 • chcesz działać, potrzebujesz tylko motywacyjnego kopa
  i popchnięcia w dobrym kierunku 🙂

To nie dla Ciebie, jeśli:

 • Dopiero zaczęłaś lub chcesz zacząć prowadzić własny biznes,
 • wolisz pracę 1 na 1 niż w grupie,
 • nie możesz się zobowiązać do regularnych spotkań (2 razy w miesiącu przez 3 miesiące),
 • Twój biznes to MLM (chyba że jednocześnie budujesz np. markę trenera sprzedaży w MLM – wtedy śmiało. Chodzi mi o osoby, które tworzą własne marki, usługi, produkty),
 • potrzebujesz konkretnych wskazówek biznesowych, np. jak pozyskać klientów, jak sprzedawać więcej.
  W programie pracujemy nad biznesem, ale w kontekście mentalnym. Nie uczę, jak zrobić lajwa, tylko jak się tego lajwa nie bać 🙂

Cześć, jestem Emilia!

Nazywam się Emilia Wojciechowska. Marzy mi się świat pełen ludzi, którzy nie chowają swoich talentów w szufladach. Takich, którzy
w zgodzie ze sobą działają z odwagą, optymizmem i spokojem.

I dlatego właśnie zostałam coachem i ukończyłam Akademię Trenerów Mentalnych. Przez kilka lat pomagałam etatowcom odnaleźć zawodowe szczęście, a od ponad 2 lat pokazuję przedsiębiorcom, jak mogą osiągać więcej, stresując się mniej.

Jestem mistrzynią w byciu sobą i uczę tego innych – bo to jedyna konkurencja, w której wszyscy możemy wygrać jednocześnie!

Widzę w ludziach to, co najlepsze,
a odkrywanie ich potencjału 
to moja pasja!

Czym właściwie jest trening mentalny?

 “Rusz z bloków”  to program grupowego treningu mentalnego. Czym jest ten trening mentalny?

Trening mentalny narodził się w sporcie (stąd bloki, sprint i inne sportowe metafory), choć z powodzeniem jest też stosowany w życiu prywatnym i w biznesie.

Bo zobacz: standardowo w sporcie trenuje się 3 aspekty: fizyczny, techniczny i taktyczny. Ale jak często oglądając transmisje z zawodów słyszysz teksty w stylu “Zawiodła głowa”, “zabrakło koncentracji”, “brak mu mentalności zwycięzcy”? Trening mentalny to właśnie przygotowanie… głowy. Umysłu, myśli.

 W uproszczeniu, trening mentalny polega na wytrenowaniu sobie głowy, żeby myśleć i działać w pewien określony sposób i skuteczniej osiągać swoje cele.

Według mnie trening mentalny to nie zarzynanie siebie, by osiągnąć cele za wszelką cenę, ale lepsze poznanie siebie i swoich możliwości. To stopniowe osiąganie mistrzostwa… w byciu sobą. Nie uważam, że powinnaś się na siłę zmieniać. Wolę za to pokazać Ci, że masz w sobie wiele dobrego i pomóc Ci działać z tym, co już masz 🙂

Trening mentalny przyda się każdemu, kto chce się rozwijać, jednak czuje blokadę lub potrzebuje wsparcia w zdobywaniu kolejnych celów. To rozwiązanie dla tych, którzy rozumieją, że sukces nie jest kwestią jednorazowego “wybryku”, tylko wynikiem powtarzalnych czynności – treningu właśnie 🙂 – i są gotowi do pracy nad sobą, by ten sukces osiągnąć. Przy tym sukces dla każdego oznacza coś innego – dla niektórych może to być nawet rezygnacja ze współpracy z najlepiej płacącym klientem, bo współpraca z nim przynosi zbyt dużo stresu.

Sprawdź, co mówią uczestniczki programu

o wspólnej pracy i swoich efektach:

Kasia Borkowska

specjalistka od optymalizacji i systemów w biznesach online, kasiaborkow.pl

Gdy zobaczyłam ogłoszenie Emilii o starcie programu grupowego, od razu poczułam, że woła właśnie mnie. Czasem w swoich działaniach czułam się jak oszustka – bałam się, że zaraz znajdzie się ktoś z zewnątrz i stwierdzi, że ja jednak nic nie umiem i nie jestem dobra w tym, co robię.
Nie wierzyłam również w swoje działania – wszystko to, co robiłam nie wydawało mi się dostatecznie dobre i na poziomie, na którym chciałam być.

Już w trakcie procesu poczułam większą wdzięczność za wszystko, co mam i co osiągnęłam. Zaczęłam doceniać siebie. W pewnym momencie ktoś napisał do mnie i zasugerował, że moje usług powinny być tańsze – wcześniej pokiwałabym głową i przyznała rację, teraz wzburzyłam się i wiedziałam, że nie ma racji!

Po udziale w programie jestem bardziej pewna siebie i nie kwestionuję swoich umiejętności. Wiem, w czym jestem bardzo dobra i jaką wartość wnoszę w życie innych ludzi. Dałam sobie również przyzwolenie na bycie dobrą dla siebie i nagradzanie się za dobre wyniki. Mniej się stresuję i martwię, bo wiem, że niezależnie od sytuacji znajdę rozwiązanie problemu i sobie poradzę. Jestem również bardziej świadoma i to właśnie świadomość tych wszystkich punktów, które przepracowałyśmy jest dla mnie największym efektem.

A dzięki temu dokonałam rzeczy, które długo odkładałam: napisałam swojego pierwszego e-booka i stworzyłam plan kampanii do niego, świadomie zrezygnowałam z kilku współprac, aby skupić się na tworzeniu swoich produktów i treści, a także by podnieść jakość świadczonych usług.

Klaudia Fabian-Wieciech

coach zmiany zawodowej, klaudiafabian.pl

„Rusz z bloków” to program, w którym wchodzisz głęboko w głąb siebie, a wychodzisz wzmocniona i pewniejsza.

Już mniej więcej w połowie programu zrealizowałam swój cel: podjęłam decyzję o dalszym kierunku mojej działalności. Pod koniec programu mam zaplanowane działania na najbliższe miesiące, a przede wszystkim pewność, że wytrwam w tej decyzji, bo po pierwsze wiem, jak sobie radzić z chwilami zwątpienia, po drugie – mam wsparcie super kobiet z grupy, a po trzecie – skoro się wyszło z tych bloków startowych, to bez sensu tam wracać!

Zmieniłam swoje myślenie (szczególnie z “jak spróbuję i mi się nie spodoba lub coś nie wypali, to będzie strata czasu, życiowa porażka i w ogóle tragedia” na: “jak w końcu nie spróbuję, to się nie dowiem, czy to coś dla mnie”). Doprecyzowałam grupę docelową, dopracowałam stronę internetową i biznesplan. Świadome zrezygnowałam ze stałej współpracy w branży, która już mnie nie kręci.

Za każdym razem dostawałam od grupy tyle zrozumienia i takiej normalnej, kobiecej energii, że sesje kończyłam z uśmiechem i ulgą, że to wszystko, co czasem czuję, jest jak najbardziej w normie. Najcenniejsze, co wyniosłam z programu, to świadomość, że nie jestem z tym wszystkim sama, i że to wszystko może minąć, jeśli tylko zechcę a) zwyczajnie przeczekać :), b) odpocząć, c) przepracować to sama albo z osobami, które też to rozumieją.

Martyna Ozga

bratnia dusza Twojej firmy, yourperson.pl

Przed programem byłam rozlazłą bułą – jeśli chodzi o troskę o mój biznes. Wewnętrzne blokady sprawiały, że nie potrafiłam postawić mojej firmy na pierwszym miejscu – na równi z tym co i jak robiłam dla moich klientów. To wszystko powodowało, że stałam w miejscu. Umniejszałam też swoim sukcesom, powątpiewałam w umiejętności.

Zdecydowałam się na udział, bo stwierdziłam, że czas wykupić program, który będzie tylko dla mnie. Nie kolejny kurs, by doskonalić to, co już umiem albo zdobywać kolejne umiejętności. Potrzebowałam czegoś tylko dla siebie i swojej głowy.

Już w pierwszych dwóch tygodniach dokończyłam swoją stronę i wypuściłam ją w świat. Odważyłam się rekrutować do osób z mojej Dream Client List i…teraz z nimi pracuję – jupi 🙂 Przygotowałam plan zadbania o swój biznes i wdrażam go z sukcesem. Czasami mam gorszy dzień, ale wiem, że minie więc wykorzystuję takie chwile na odpoczynek, przewietrzenie głowy. Wreszcie mój biznes jest dla mnie tak samo ważny jak biznesy moich klientów.

Zaangażowanie Emilii dało mi poczucie, że nie jestem tylko klientką X z grupy nr X. Emilia w trakcie całego programu była dla mnie i dla każdej z dziewczyn z mojej grupy na 100%, a czasami 150%.

Zaczęłam działać odważniej i pewniej. Odkryłam niesamowitą moc wsparcia dziewczyn z grupy – nie sądziłam, że z początku obce mi osoby tak szybko staną się bliskie memu sercu!

Beata Krzyś

właścicielka firmy szkoleniowej

Przed programem miałam chaos organizacyjny w firmie. Byłam przepracowana i zmęczona. Miałam dużo stresujących obciążeń zawodowych i prywatnych. Nie miałam innej perspektywy niż piętrzące się problemy i kłopoty.

W programie “Rusz z bloków” zyskałam narzędzia do pracy ze stresem, przekonaniami, lękami, krytykiem, perfekcjonizmem, poczuciem pewności siebie. Przepracowałam pewne przekonania. Zrozumiałam jakie mechanizmy za tym stoją i skąd się wzięły w moim życiu. Zrobiłam sobie więcej przestrzeni dla siebie na moje potrzeby i emocje. Nauczyłam się widzieć i doceniać moje sukcesy. Wyznaczyłam granice w pracy.

Czuję się spokojna, może życie jest bardziej zbalansowane, zrównoważone, lżejsze. Zmiana przekonań mnie odblokowała. Zyskałam większą pewność siebie. Oswoiłam się z myślą o zwycięstwie, które jest czymś oczekiwanym a nie przerażającym.

Teraz dużo łatwiej mi się deleguje zadania w zespole, nie mam lęków przed organizowaniem spotkań oraz organizowaniem pracy zespołu i dawaniem im feedbacku. Pozwoliłam sobie zadbać o mój odpoczynek, moje potrzeby, mój rozwój jako niezbędne elementy rozwoju firmy. Odpoczęłam solidnie i zwolniłam tempo – i co ciekawe praca idzie szybciej, efektywniej. Mam energię i zapał oraz wiarę, że się uda i będzie to fascynująca podróż!

Patrycja Zawadka

copywriterka, Pracownia Contentu

Byłam niepewna swoich umiejętności i wartości tego, co oferuję klientom. Czułam, że mimo swojego doświadczenia i wiedzy jeszcze zbyt mało wiem, żeby działać. Ograniczał mnie mój wewnętrzny krytyk, który sabotował to, co robię. Cały czas martwiłam się tym, że jeśli zacznę reklamować się w social mediach i dzielić się swoją wiedzą to przyjedzie po mnie wirtualna policja.

Dzięki “Rusz z bloków” zaprzyjaźniłam się z moim wewnętrznym krytykiem i poznałam narzędzia, dzięki którym mogę się z nim lepiej dogadać. Zwiększyła się moja pewność siebie. Wiem, że jestem dobra w tym, co robię i że wartość, którą daje klientom, realnie im pomaga. Dałam sobie prawo do odpoczynku i poszłam na 2 tygodnie urlopu – nigdy (!) tak długo nie odpoczywałam!

W programie odkryłam, że:

– każdy problem, każde wyzwanie da się rozwiązać, tylko czasem na efekty trzeba dłużej poczekać,
– we własnym biznesie to ja stawiam sobie i wyznaczam granice,
– można jednocześnie się bać i działać!

Anna Kot

wsparcie w działaniach online, annakot.pl

Do programu dołączyłam, bo chciałam zwiększyć pewność siebie i poznać inne osoby z podobnymi wyzwaniami. Byłam spięta, nie dawałam sobie czasu na odpoczynek. Miałam wrażenie gonienia króliczka, do tego nie swojego. Nie pozwalałam sobie odpuścić, musiało się coś dziać, nawet jeśli było to nieprzemyślane i niezgodne ze mną.

Już w trakcie trwania programu poczułam większy spokój i zauważyłam mniej samokrytyki. Niezwykle pomocne było wsparcie grupy.

Dzięki udziałowi w programie zaczęłam się więcej zastanawiać nad tym, jak i z kim chcę pracować. Mam w sobie większy spokój i poczucie własnej wartości. Pociągnęło to za sobą konkretne działania: zmiana strony internetowej, udział w profesjonalnej sesji fotograficznej. Zmieniłam postawę z proszącej na dającą wartość. A przez to samo zaczęli się do mnie zgłaszać właściwi klienci.

Marianna Chłopek-Labo

copywriterka, korektorka, redaktorka, slownosci.pl

Dołączyłam do programu, bo chciałam się pozbyć syndromu oszusta, który ostatnimi czasy mocno mnie blokował. Chciałam z większą odwagą realizować się na polu zawodowym.

Już w trakcie programu zauważyłam, że zamieniłam pracę zrywami na codzienne zaangażowanie. To było duże odkrycie! Dzięki temu odwiesiłam działalność, zaczęłam znowu zajmować się pisaniem tekstów dla biznesu, pomagam też w prowadzeniu stron www.

Najważniejsze dla mnie efekty po zakończeniu programu to zaakceptowanie swoich błędów i działanie pomimo nich, odbudowa poczucia własnej wartości i stworzenie słoika sukcesów. Przekonałam się, że metoda małych kroków naprawdę działa. Staram się optymalnie wykorzystać czas na pracę i na odpoczynek.

Natalia Dziążak

wirtualna asystentka

Zanim dołączyłam do programu, miałam bardzo dużo wątpliwości na temat prowadzenia biznesu, tego czy ja się w ogóle nadaję, brakowało mi pewności siebie i dokuczał nadmierny syndrom oszusta.

W trakcie programu dostrzegłam, że zaczynam patrzeć z innej perspektywy na swoje działania i problemy. Przestałam umniejszać sobie i swojej roli, zmniejszył się syndrom oszusta.

Zmieniłam sposób myślenia na temat mojego biznesu – uwierzyłam, że dam radę. Znalazłam w sobie odwagę do tego, by podnieść ceny za godzinę o kilkadziesiąt złotych. Zdobyłam nowego Klienta i bardzo świadomie i pewnie przeprowadziłam z nim rozmowę rekrutacyjną. Czuję, że dużo bardziej wierzę w swoje umiejętności.

Wiele przekonań w mojej głowie polegało na stereotypach. Po sesjach przekonałam się, że często przedsiębiorcy zmagają się z bardzo podobnymi problemami, że nie dotyczy to tylko mnie. Pomysły, perspektywa i historie pozostałych uczestniczek były dla mnie niezwykle cenne.

To, co powstrzymuje ludzi, to nie jakość ich pomysłów, tylko brak wiary w siebie.

– Russell Simmons

Co zyskasz, dołączając do programu?

Odkryjesz i przełamiesz blokady, które nie pozwalają Ci działać

Przepracujesz swoje przekonania i obawy, żeby wreszcie realizować długo odkładane pomysły i zacząć działać z odwagą. Nabierzesz motywacji do działania.

rusz z bloków program grupowy przekonania blokady
rusz z bloków program grupowy przekonania blokady

Zwiększysz pewność siebie

Otrzymasz zbiór wskazówek, dzięki którym podniesiesz pewność siebie – długoterminowo i na daną chwilę. Uwierzysz w siebie i swój biznes, podniesiesz poczucie własnej wartości.

Pokonasz syndrom oszusta

Krok po kroku nauczysz się radzić sobie z poczuciem, że oszukałaś cały świat co do swoich kompetencji i osiągnięć. Zmniejszysz ten dziwny lęk, że ktoś zaraz przyjdzie i odkryje “prawdę” o Tobie.

rusz z bloków program grupowy asertywność
rusz z bloków program grupowy przekonania blokady

Zyskasz wewnętrzny spokój

Będziesz dla siebie bardziej wyrozumiała, zaakceptujesz i docenisz siebie. Pozwolisz sobie na to, by być dla siebie dobrą. Dasz sobie prawo do odpoczynku i odpuszczania. Poznasz techniki relaksacyjne i praktyki uważności.

Stworzysz swój Kodeks Pracy

Przygotujesz zbiór zasad, który Ciebie ochroni przed stresem i wypaleniem, a dla klientów będzie jasnym drogowskazem pracy z Tobą. Zaczniesz asertywnie komunikować się z klientami i wkrótce zobaczysz, że pracujesz tylko z takimi osobami, z którymi naprawdę chcesz pracować.

rusz z bloków program grupowy asertywność

Poznasz podobne do Ciebie przedsiębiorcze kobiety
i zbudujesz wartościowe relacje

Dasz sobie prawo do próbowania i popełniania błędów

Zmniejszysz poziom stresu
i frustracji

A to wszystko dzięki sprawdzonym narzędziom treningu mentalnego, przy wsparciu moim i grupy. Nie musisz radzić sobie ze wszystkim sama – dużo łatwiej idzie się przez wyzwania z pomocną drużyną! 🙂

rusz z bloków trening mentalny mastermind

Wierzę w moc grupy,

a dotychczasowe uczestniczki potwierdzają, że ta magia  faktycznie działa 🙂

Grupa nie tylko motywuje, mobilizuje i dodaje skrzydeł. Dzięki obecności innych możesz innej nowej perspektywy, a być może… znajdziesz też klientki lub współpracowniczki! Tak, to się działo w każdej dotychczasowej grupie 🙂

To nie jest “kolejny kurs online do kolekcji”. Też wpadłam kiedyś w tę pułapkę. Kupowałam kurs za kursem, e-book za e-bookiem wierząc, że ten następny NA PEWNO już będzie przełomem w moim biznesie. Jeszcze TYLKO nauczę się robić reklamy na Facebooku, lepiej sprzedawać, projektować lejki sprzedażowe… Wiedziałam coraz więcej, ale nie przekładało się to na efekty.

Dlaczego?

Bo to nie brak wiedzy był problemem.

Gdy przeczytałam kolejnego e-booka, z którego nie dowiedziałam się NIC nowego, zrozumiałam, że nie tędy droga. Miałam wiedzę, ale nie miałam odwagi, by wprowadzić ją w życie. Dopiero praca nad swoją głową pomogła mi ruszyć z… bloków!

Ja wiem, że Ty wiesz. Że potrafisz. Masz wiedzę, umiejętności, doświadczenie – nie musisz kupować kolejnego kursu. Ten “kolejny” kurs wcale nie da Ci tego, czego potrzebujesz – DZIAŁANIA i EFEKTÓW.

 

“Rusz z bloków” da Ci odwagę do działania, by efekty w końcu stały się możliwe do osiągnięcia!

Co dokładnie czeka Cię w programie?

1. Spotkanie zapoznawcze.

Potrwa ok. 1 godziny, pozwoli nam się bliżej poznać, zaplanować cele na proces i ustalić zasady współpracy.

2. Spotkania tematyczne.

Czeka nas 6 spotkań tematycznych:

– Przekonania i blokady w głowie
– Pewność siebie i poczucie własnej wartości
– Samoakceptacja i wewnętrzny krytyk
– Prawo do porażki
– Prawo do odpoczynku
– Nawyk zwyciężania – mindset

Będziemy się spotykać co 2 tygodnie na 2 godziny. Spotkania będą łączyć ze sobą formułę coachingu grupowego, szkolenia, warsztatu i mastermindu. Ta główna część pracy potrwa 3 miesiące.

Przez cały okres wspólnej pracy będziemy mieć grupowy kontakt na Messengerze! 🙂

3. Spotkanie
follow-up.

Po ok. 3 miesiącach (lub według ustaleń) spotkamy się ponownie, by ocenić nasze efekty, świętować sukcesy i zaplanować dalsze działania. To spotkanie będzie miało formę mastermindu.

Program Rusz z bloków. Ćwiczenia z nastawienia
to nie otwarty trening

Program nie ma otwartej sprzedaży. Chcę mieć pewność, że podejmujesz dla siebie jak najlepszą decyzję. Jeśli jesteś zainteresowana programem, zapisz się na rozmowę wstępną. To nie jest rozmowa rekrutacyjna, oceniająca, spokojnie! 🙂 Dzięki niej pomogę Ci zdecydować, czy to program dla Ciebie i czy inwestycja w niego w tym momencie jest dobrym pomysłem. Pogadajmy! 🙂

Twoje opcje

Zapisy do wiosenej edycji już wkrótce! Zjedź niżej i zapisz się na listę oczekujących 🙂

Brzmi dobrze? Porozmawiajmy!

Kolejna edycja ruszy w listopadzie 2022. Zapisz się już teraz na rozmowę wstępną, by niczego nie przegapic i dostać atrakcyjną ofertę dołączenia!

Proszę, zapisz się na rozmowę, jeśli odnajdujesz siebie w opisie z punktu “Dla kogo stworzyłam ten program” (kliknij tutaj, by tam wrócić) i rozważasz dołączenie do niego. Jeśli masz pytania, wątpliwości – nie ma sprawy, nie musisz być jeszcze pewna na 100%. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje 🙂 Nie jest też rozmową oceniającą, rekrutacyjną. Jestem pewna, że skoro ten program Cię woła, to jest też dla Ciebie! Chcę tylko odpowiednio dobrać grupy – pod względem podobnych wyzwań i oczekiwań.

Twoja pasja czeka, aż dogoni ją odwaga.

– Isabelle Laflèche

faq

Czy dzięki programowi rozwinę swój biznes, np. będę miała więcej klientów lub większe zarobki?

“Rusz z bloków” nie jest programem stricte biznesowym. Nie planujemy w nim strategii, nie uczymy się sprzedaży. Pracujemy nad swoimi głowami 🙂 Pracujemy nad mentalnością, by dalej rozwijać swój biznes. Rozmawiamy o biznesie, ale w kontekście pracy nad sobą. Będzie się zdarzać, że czasami podzielimy się jakimiś wskazówkami biznesowymi, ale nie jest to główny temat programu. Jednak gdy przeczytasz opinie uczestniczek, zobaczysz, że udział dał im wymierne korzyści biznesowe. Będziemy też w stałym kontakcie przez Messenger, więc możemy pogadać o biznesie między spotkaniami 😉 

Na czym polega rozmowa wstępna?

Rozmowy wstępne przeprowadzam, by lepiej poznać potencjalne uczestniczki, ich oczekiwania i wyzwania. Zapytam Cię, dlaczego myślisz o dołączeniu do programu, co dzięki niemu chciałabyś osiągnąć, jakie są Twoje plany na ten rok. Przedstawię Ci też zasady programu i zapytam o Twoją dostępność na spotkania. Pomogę Ci zdecydować, czy w Twojej aktualnej sytuacji udział w programie to dobry pomysł.

Nie jest to rozmowa rekrutacyjna w sensie oceniania kandydatek, nie będzie podchwytliwych pytań i wyłapywania błędów 😉 Potraktuj to jak kawę z nową znajomą 🙂

Ważne: rozmowa wstępna do niczego Cię nie zobowiązuje. I nie będę potem do Ciebie wydzwaniać i nagabywać, jeśli powiesz nie 😉

Ile będzie osób w grupie i jak będą dobierane?

Grupa będzie liczyć 3 osoby + ja jako prowadząca. Zależy mi na tym, aby każda uczestniczka miała wystarczającą przestrzeń do pracy nad swoimi wyzwaniami. Dlatego zaprojektowałam cały program dla kameralnej grupy.

Jeśli chodzi o dobór grupy, przede wszystkim punktem wspólnym będą podobne wyzwania. Wtedy będę mogła więcej czasu poświęcić na zagadnienia, które interesują całą grupę.

Będę się też starała, żeby nie było w jednej grupie dwóch takich samych biznesów, ale to nie jest przeszkoda, chodzi po prostu o różnorodność.

No i ważny punkt: logistyka 😉 Dostępność w danych dniach i godzinach.

Co jeśli nie polubię się z innymi osobami w grupie?

Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest małe, ponieważ będą to osoby z podobnymi wyzwaniami do Ciebie, na podobnym poziomie biznesowym. W programie nie będzie przypadkowych osób – z każdą zainteresowaną odbędę rozmowę wstępną. Poza tym uważam, że nie musimy się lubić, by razem pracować – wystarczy szacunek 🙂

Podoba mi się program, ale nie chcę pracować w grupie. Czy jest inna opcja?

Tak! Według podobnego programu pracuję z Klientami indywidualnie. Zachęcam Cię tak czy siak do zapisu na rozmowę – może przekonam Cię do pracy grupowej, a jeśli nie, to podpowiem, jak możemy pracować indywidualnie.

Ile czasu będę musiała poświęcić na udział w programie?

Spotkania tematyczne trwają 2 godziny i spotykamy się co 2 tygodnie. Dolicz do tego przygotowanie się do spotkania (wypełnienie zadanych ćwiczeń, zazwyczaj do godziny) plus czas dla siebie po spotkaniu na podsumowanie wniosków i planów (dobrze mieć minimum 30 minut). Potrzebujesz więc w sumie ok. 3,5 godz. wolnego czasu w ciągu dwóch tygodni. To niewiele, prawda?

Pamiętaj też o pracy własnej, dla siebie, np. jeśli pokazuję jakieś ćwiczenie w trakcie spotkania, to warto je regularnie powtarzać. 

W jakich dniach i godzinach odbywają się spotkania?

Spotkania będą odbywały się dla danej grupy o stałej porze: we wtorki, środy lub czwartki. Wstępnie planuję 3 pory: 10:00, 13:00 i 15:00 (mogą jednak jeszcze ulec zmianie).

Jeśli możesz spotykać się tylko wieczorami, np. od 17:00 w górę, niestety, ale nie będzie takiej możliwości.

Czy będzie czas na zajęcie się moimi indywidualnymi problemami?

Program jest tak skonstruowany, by uczestniczki dzieliły się swoimi historiami, doświadczeniami, przykładami i to na nich pracujemy. Czasem może się zdarzyć, że dłużej porozmawiam z jedną osobą, jeśli widzę w tym wartość dla reszty. Jednak nie zawsze będziemy mogły głęboko wejść w indywidualny problem jednej osoby.

Jeśli chcesz popracować też indywidualnie, wybierz pakiet “Sztafeta + zawody indywidualne”.

Czy mogę uczestniczyć w programie, jeśli korzystam z jakiejś formy wsparcia: coachingu, terapii, spotkań z psychologiem?

Coaching raczej nie będzie przeszkodą. Jeśli chodzi o konsultacje psychologiczne lub terapię – zapytaj swojego psychologa/terapeutę, czy nie widzi przeciwwskazań.

Ponieważ podczas programu pracujemy z emocjami, stosujemy różne ćwiczenia i narzędzia, które czasem dotyczą trudnych tematów, nie zgłaszaj się, jeśli przepracowujesz na terapii coś trudnego lub coś leczysz.

Jeśli jesteś na terapii dla samorozwoju, raczej nie powinno być przeszkód, choć warto spytać terapeuty.

Pamiętaj: program nie jest terapią grupową, a ja nie mam kompetencji do pracy z osobami, która zmagają się z chorobami czy zaburzeniami.

Nie jestem pewna, czy jestem gotowa na pracę w programie już teraz. Czy będą kolejne edycje?

Tak, będą na pewno! Jeśli masz jakieś wątpliwości, czy program jest dla Ciebie, a spełniasz opisane przeze mnie warunki, zapisz się na rozmowę wstępną. Jeśli nie będziesz gotowa teraz, zajmiesz już sobie miejsce w kolejce na później 🙂

Możesz też zapisać się na mój newsletter, by być na bieżąco z kolejnymi edycjami.