Podaruj sobie chwilę oddechu

Bieżączka we własnym biznesie sprawia, że potrzebujesz relaksu?

Ciężko Ci się skoncentrować na zadaniach?

Męczy Cię gonitwa myśli i nie wiesz, jak je uspokoić?

Chcesz wyciszyć umysł, by pobudzić kreatywność?

Pobierz bezpłatnie mój e-book i… oddychaj 🙂

Przygotowałam dla Ciebie prezent, który pomoże Ci złapać oddech!

Jeśli potrzebujesz chwili oddechu w pracy, w ciężkiej sytuacji, przed ważnym wydarzeniem – te ćwiczenia pomogą Ci się zrelaksować i uspokoić. Pierwsze z nich zajmie Ci kilkanaście sekund, więc nie zwlekaj – wykonaj je od razu!

Dlaczego oddech?

Z jakiegoś powodu uznaliśmy, że stres jest zupełnie normalną częścią naszego współczesnego życia. Ponieważ świat pędzi szybko, i my musimy dołączyć do tego pędu, zgadzając się na to, że będziemy czuli wieczne napięcie, niepokój, zmartwienie.

Ja sama zmagałam się z ogromnym stresem, pracując na etacie, choć wtedy nie zdawałam sobie z tego sprawy. Chciałam sprostać wysokim oczekiwaniom, które postawiłam sama przed sobą. Myśl o pracy wywoływała ból brzucha, a w niedzielę wieczorem odczuwałam nieprzyjemne napięcie. Ciągle myślałam o pracy. Własna działalność miała przynieść spokój i ukojenie, a zamiast tego stałam się jeszcze większym kłębkiem nerwów, stresów i zmartwień.

Gdy zaczęłam odczuwać w ciele skutki stresu, powiedziałam: dość! Nie o to mi chodziło, gdy przechodziłam na swoje!

Oddech to najszybszy, zawsze dostępny i bardzo skuteczny sposób na chwilę spokoju, relaks i powrót do „tu i teraz”- do uważnośći i skupienia. Te kilka sekund, które poświęcasz na głęboki, uważny oddech, wystarczy, by się zrelaksować.

Nie potrzebujesz godzinnej sesji relaksacji.⁠
Nie potrzebujesz masażu.⁠
Nie potrzebujesz 2 godzin w kinie.⁠

Zmień swoje myślenie o spokoju i relaksie! Nie potrzebujesz do niego specjalnych warunków, specjalnej pozycji ani specjalnego, długiego czasu :)⁠

Bywa, że odkładamy relaks na „lepsze czasy”: gdy będziesz mieć czas, gdy będziesz mieć pieniądze albo gdy będą odpowiednie warunki. Tymczasem naprawdę wystarczy kilka sekund… ale dobrze tych kilka sekund powtórzyć wielokrotnie w ciągu dnia.

 

Co znajdziesz w e-booku?

  • 4 opisy krótkich ćwiczeń na relaks, oddech i uważność (od kilku sekund po kilkanaście minut),
  • 1 nagranie treningu autogennego Schultza, genialnego sposobu na relaks (a niektórzy mi donoszą, że super się przy nim zasypia i przez to nigdy nie dosłuchują do końca :)).

Kim jestem?

Nazywam się Emilia Wojciechowska. Jestem coachem i trenerką mentalną.

Marzy mi się świat pełen ludzi, którzy nie chowają swoich talentów w szufladach. Takich, którzy w zgodzie ze sobą działają z odwagą, optymizmem i spokojem.

Skoro jesteś na tej stronie, to w Twoim życiu trochę za bardzo rozpanoszył się stres i chaos. Zgadłam?

Też tak się czułam, kiedy otwierałam swoją firmę. W nocy z nerwów nie umiałam zasnąć, w dzień chodziłam wyczerpana niewyspaniem, a kolana uginały mi się pod ciężarem jednego pytania – co robię źle, skoro cały mój wysiłek nie przynosi żadnych efektów?

Aż któregoś dnia mój znajomy zapytał, co jest moim celem w życiu. Odpowiedź była błyskawiczna: spokój. Chcę mieć i czuć spokój, móc się nim cieszyć i nie martwić się o przyszłość. Chcę spać spokojnie, pewna, że postępuję zgodnie ze swoimi wartościami i tym, kim jestem. Proste, prawda? Ta myśl zmieniła moje podejście do klientów.

Pomagam przedsiębiorcom, by osiągali więcej, stresując się mniej. Wspieram ich w pokonywaniu blokad w głowie i osiąganiu mistrzostwa w… byciu sobą. Bo wiem, że nie ma jednej drogi do sukcesu. Nie potrzebujesz rewolucyjnych zmian – możesz dotrzeć do wymarzonej mety będąc tym, kim jesteś. W swoim tempie, po swojemu i na własnych zasadach.

Odkąd to zrozumiałam, śpię jak dziecko.