Zaznacz stronę

Często wspominam swoją pierwszą poważną pracę. Trafiłam do dużej, międzynarodowej korporacji. Dla studentki był to inny świat i spełnienie marzeń, no i ten wpis w CV! Zastanawiałam się, dlaczego wiele osób tak narzeka na korporacje – przecież u mnie było tak fajnie! Ale gdyby tak było w 100%, pewnie nie pisałabym tego wpisu.

Miałam szczęście trafić do rewelacyjnego, zgranego zespołu, w którym nie istniało takie pojęcie jak “nuda w pracy”. Zostałam ciepło przyjęta, wszyscy dzielili się swoją wiedzą, szybko się wdrożyłam. Chodziłam do pracy z uśmiechem i zadowoleniem. Cieszyłam się, że stanowię pomoc dla zespołu.

Zastanawiałam się, jak to jest, że jest tyle narzekania na korporacje. Że wyzysk, że nadgodziny, że współczesne niewolnictwo (!). Chyba ci, którzy tak piszą, nigdy nie pracowali w korporacji! Przecież jest fajnie!

Powód, dla którego robię to, co robię

Aż zaczęłam się rozglądać poza własny zespół. I nagle patrzę, jak z biurowego śmieszka uchodzi życie – po awansie już nie ma czasu, chęci ani humoru na wspólną kawę. Jak wiele osób z ponurą miną wchodzi do biura. Jak odliczają minuty do przerwy czy do wyjścia.

I spojrzałam znowu na swój zespół. Na ograniczające procedury. Na powtarzalne obowiązki, które wykonuje się niemal bezmyślnie. Na odliczanie czasu do weekendu…

(Uwaga. Ten wpis nie powstał po to, by zniechęcać do korporacji. Wcale nie uważam, że są złe i niektórym wprost je polecam.)

…i poczułam, że chcę takim ludziom pomagać. Takim, którym obecne miejsce pracy przestało sprawiać radość, nie daje satysfakcji. Takim, którzy czują, że potrzebują zmiany, ale jest im zbyt wygodnie lub boją się jej. Takim, którzy czują, że ich potencjał się marnuje, ale nie są pewni, gdzie i w jaki sposób mogliby go wykorzystać. I to był początek drogi do miejsca, w którym jestem teraz.

Nie twierdzę, że korporacje są złe. Twierdzę tylko, że nie każdy do korporacji pasuje. Wiele ludzi trafia tam, bo korporacje oferują dużo i stosunkowo łatwo jest się tam dostać. Wielu ludziom pasuje powtarzalna praca, sztywność procedur, cała ta stałość. Ale jeśli Tobie nie – znaczy to, że praca w korporacji po prostu nie jest idealnie dopasowaną do Ciebie pracą.

Dla kogo jest kurs Idealnie Dopasowana – znajdź pracę skrojoną na miarę?

I właśnie dlatego zostałam Projektantem Kariery. A teraz, gdy widzę, jak wielu ludzi ma ten problem, mam misję – by pomóc jak największej liczbie Polaków wieść radosne, satysfakcjonujące życie zawodowe! Stąd pomysł na kurs online i książkę “Idealnie Dopasowana – znajdź pracę skrojoną na miarę” – by jak najwięcej osób mogło odkryć, jaka praca będzie dla nich najlepsza, dzięki jakiej pracy będą w pełni realizować swój potencjał i jaka praca przywróci im uśmiech na twarzy.

Jesteś zainteresowana/y kursem? Kolejna edycja startuje w lutym 2020. Zapisz się na listę oczekujących.

Dla kogo dokładnie przygotowałam kurs?

  • Dla osób, które nie lubią swojej obecnej pracy i chcą ją zmienić, ale nie wiedzą, na jaką,
  • Dla osób, które po kilku-kilkunastu latach pracy wypaliły się i szukają pomysłu na to, co dalej,
  • Dla osób, które mają zbyt wiele pomysłów na siebie i nie wiedzą, co wybrać,
  • Dla osób, które nie wiedzą, jak podejmować świadome decyzje zawodowe,
  • Dla osób z pierwszymi doświadczeniami zawodowymi, które nie są pewne, w którą stronę dalej rozwijać swoją karierę,
  • Dla osób, które wiedzą, że znalezienie Idealnie Dopasowanej pracy trochę trwa, wymaga wysiłku i są gotowi na ciężką pracę nad sobą, by ją odkryć!

Sprzedaż kursu trwa jedynie do 23 kwietna 2019. Obawiasz się, że sam(a) nie dasz rady i dobrze byłoby mieć wsparcie? To świetnie, bo nie dość, że dostajesz dostęp do grupy na Facebooku, to w wariancie Srebrna Nić masz swoją własną grupę wsparcia, a w wariancie Złota Nić dodatkowo masz 4 godziny sesji indywidualnych ze mną. Brzmi ciekawie?

Chcesz polubić poniedziałki?
Chcesz chodzić do pracy z uśmiechem?
Chcesz czerpać radość i satysfakcję z pracy?
Chcesz podejmować świadome decyzje zawodowe i osiągać sukcesy?
Idealnie Dopasowana jest dla Ciebie!
Jeśli chcesz się nauczyć podejmować świadome decyzje zawodowe i znaleźć pomysł na siebie, sprawdź moją książkę “Idealnie Dopasowana – kariera szyta na miarę”! Czytaj więcej